BizFit – Sport i rekreacija po meri zaposlenih u malim timovima

Sport i rekreacija imaju ključnu ulogu u povećanju produktivnosti i zadovoljstva zaposlenih. Istraživanja pokazuju da redovno vežbanje doprinosi boljoj koncentraciji, smanjenju stresa i opštem osećaju blagostanja, što se direktno odražava na radne rezultate. 

Međutim, uprkos ovim prednostima, u Evropi tek oko 15% zaposlenih redovno koristi članarine za teretanu koje im poslodavac plaća. U Srbiji, situacija nije mnogo drugačija i prema nekim istraživanjima, oko 70% zaposlenih uopšte ne koristi benefite vezane za sport i rekreaciju, što dodatno naglašava potrebu za boljim pristupom. Ovakva situacija predstavlja značajan gubitak za poslodavce, posebno za male kompanije sa ograničenim budžetom. 

BizFit, startap koji učestvuje u Univerzum programu, prepoznao je ovaj problem i razvija aplikaciju koja omogućava malim kompanijama da efikasno biraju sportske aktivnosti koje će motivisati njihove zaposlene da maksimalno iskoriste članarine.

Na taj način, BizFit ne samo da pomaže u optimizaciji troškova, već i u unapređenju ukupnog zadovoljstva i zdravlja zaposlenih. A više o ovom startapu i ideji koja stoji iza njihove aplikacije, u nastavku nam otkriva Vladimir Jelić, deo tima BizFit-a

1. Kako biste predstavili svoj startap HR ekspertu sa kojim imate sastanak? Čime se bavite i iz koje industrije dolazite?

BizFit je startap koji malim kompanijama, do 10 zaposlenih, olakšava pronalaženje i administriranje ponude sporta i rekreacije za njihove zaposlene.

U osnovi je mobilna aplikacija koja omogućava zaposlenima pristup partnerskim sportskim objektima i istovremeno integriše napredne tehnološke funkcije za praćenje poseta zaposlenih fitnes centrima, personalizovane preporuke za vežbanje, i gejmifikaciju kroz interna takmičenja.

2. Da li u vašem timu ima ljubitelja sporta i ko čini BizFit?

Trenutno nas je troje u timu i vodimo nekoliko oblasti koje su ključne za svaki startup. Od razvoja samog softvera, preko razvoja poslovanja i marketinga, ali i same interne komunikacije i povezanosti tima.

Ovo je i za mene lično važan projekat, jer sam zbog poslovnih obaveza zanemario redovnu fizičku aktivnost. U teretanu sam prvi put otišao sa 14 godina, i to u salu gde je moja majka držala aerobik za žene. Dosta dugo sam samo dizao tegove, a onda sam krenuo sa crossfitom, istrčao sam nekoliko polumaratona, više kraćih trka od 5km i 10km. Tako da razvojem ove ideje želim i sebe da nateram da se vratim sportu i rekreaciji.

3. Na koji način vaš proizvod može da pomogne kompanijama da efikasnije optimizuju wellness budžet?

Naš sofver omogućuje kompanijama da svojim zaposlenima ponude pristup sportskim objektima (iz naše mreže) prema njihovim preferencijama. Pri tome kompanije plaćaju samo za one zaposlene koji zapravo koriste teretanu i druge sportske objekte, dok za one koji ne koriste nemaju trošak.

4. Kako je vaš tim osmislio ovu ideju i na osnovu kojih podataka ste shvatili da je ona potrebna tržištu?

Ideju smo, u radu sa mentorima tokom Univerzum programa, dodatno razradili i prilagodili u odnosu na inicijalnu postavku. Naša primarna ideja se temelji na istraživanjima iz Evrope, gde 67% korporativnih termina u fitness objektima ostaje neiskorišćeno. Istovremeno 45% zaposlenih nikada ne učestvuje u fizičkim aktivnostima. To predstavlja značajan ekonomski teret za kompanije, kroz direktan trošak, kao i kroz propuštenu priliku da se unapređenjem telesnog zdravlja poveća zadovoljstvo i produktivnost zaposlenih.

Tokom rada sa mentorima smo shvatili da je ovaj problem još izraženiji u malim kompanijama (do 10 zaposlenih) koje nisu u mogućnosti da koriste prednosti fitness agregatora i sličnih aplikacija i koje uopšte nemaju mogućnost da ponude personalizovani pristup sportu i rekreaciji.

5. Koji su vaši kratkoročni a koji dugoročni planovi za razvijanje ove platforme i njen plasman na tržište?

Trenutno nam je primarno da dobro definišemu ciljnu grupu i pripremimo materijale za lansiranje softvera. Tu je naravno i ponuda koja će biti dostupna kao jedan od glavnih faktora koji utiče na atraktivnost našeg rešenja. Uz pomoć mentora smo shvatili da moramo razviti sistem koji je jednostavan za prijavu kako sportskih objekata, tako i samih klijenata.

Kratkoročno želimo da što pre izađemo na tržište, čujemo povratne informacije i unapredimo platformu kako bi imali dokaz koncepta na jednom tržištu. Nakon toga, sledi širenje na druga tržišta.

6. Da li planirate regionalno širenje u naredne dve do tri godine?

Nadovezao bih se na prethodno i kratak odgovor bi bio – da. Nadamo se i verujemo da su velike krize na globalnom tržištu iza nas i da se kompanije polako okreću normalnijem poslovanju. Ono što očekujemo kao trend u narednom periodu, nakon ogromnih otpuštanja, je da će kompanije zaposlenima koji su se zadržali, ponuditi bolje uslove u svim segmentima. Tu vidimo veliku šansu za brzo prihvatanje našeg rešenja i veliki rast.


Personalizovana fitnes rešenja koja menjaju pristup rekreaciji

Učestvovanjem u Univerzum programu, BizFit je uspešno identifikovao izazov optimizacije budžeta za sport i rekreaciju u kompanijama sa manje od deset zaposlenih, razvijajući inovativno rešenje koje pomaže manjim timovima da prevaziđu dva ključna izazova.

Prvo, BizFit rešava problem niske motivacije zaposlenih za učestvovanje u sportskim aktivnostima nudeći im personalizovan izbor aktivnosti koje se najbolje uklapaju u njihove potrebe i interese. Drugo, pomaže poslodavcima da optimizuju budžet za sport i rekreaciju, smanjujući problem plaćenih, a neiskorišćenih članarina.

Na ovaj način, BizFit donosi dvostruku korist za male kompanije, omogućavajući im da efikasno ulažu u zdravlje i dobrobit svojih zaposlenih, dok istovremeno maksimiziraju vrednost svog budžeta.

Podeli:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Povezane vesti

univerzum.info

Uspešno ste poslali prijavu

kontaktiraćemo vas nakon provere